روش های دفع زباله

 

سه شیوه ی مرسوم در کل دنیا برای دفع زباله وجود دارد.

 

 روش اول:دفن

 

بیشتر قسمت زباله را مواد قابل تجزیه تشکیل میدهند که بهترین روش برای دفع آن ها دفن است.اما شیشه و پلاستیک را نمیتوان دفن کرد.زیرا مدت زیادی طول میکشد تا تجزیه شوند و یا تجزیه نمیشوند.

 

 روش دوم:سوزاندن

 

بیشتر زباله ها شامل زباله های قابل دفن و پلاستیک را میتوان سوزاند و از گرمای آن  برای مصارف نیرو استفاده کرد.این روش مضراتی چون تولید گازهای گلخانه ای و گازهای سمی و به تبع آن افزایش دمای کره ی زمین را در بر خواهد داشت.

 

  روش سوم:بازیافت

 

زباله در کل دنیا به طلای کثیف شهرت یافته است.بازیافت اقتصادی ترین روش دفع زباله است که میزان درآمدهایش از هزینه هایش بیشتر است.امروزه در آلمان شرکت های خصوصی زیادی وجود دارند که به بازیافت زباله میپردازند.یعنی زباله ها را از شهرداری ها میگیرند و پس از بازیافت مواد بسیار زیاد و مفیدی را وارد بازار میکنند.با این کار هم شهرداری ها از زباله های شهروندان خلاصی میابندوهم سود زیادی به بخش خصوصی میرسد و هم اقتصاد کشور شکوفا میشود.

 

پلاستیک ها در زباله ها از جمله مهمترین مواد قابل بازیافت هستند که دارای بیشترین درآمد هستند.محققان آلمانی توانسته اند انواع پلیمرهای پلاستیک راکه از نفت تشکیل میشود دوباره به نفت خام تبدیل کنند. نکته ی جالب این است که کیفیت نفت خامی که این محققان از پلاستیک بدست آورده اند بهتر از نفت خام موجود در طبیعت است.کشور آلمان در نظر دارد این طرح آزمایشگاهی را درابعاد بزرگ صنعتی درآورد.


/ 1 نظر / 39 بازدید
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

واقعا وبلاگ جذابی دارید خسته نباشید ...